Archiv
kniha: DOBA JEDOVÁ 9
1. 10. 2018
Cílem této knihy je vysvětlit, proč je nutné cukry považovat za důvodně podezřelé a jak jsme se dostali do současné situace, kdy:
• třetina všech dospělých trpí obezitou,
• dvě třetiny dospělých nadváhou,
• téměř každý sedmý je diabetik
• a každý čtvrtý až pátý umírá na rakovinu.
Přitom až donedávna převládal názor, že „osladit si život“, kdykoli se cítíme unavení, vystresovaní či bez energie, je zcela normální, a hlavně naprosto neškodné.
2.PRAVIDLO DIGITÁLNÍHO DETOXU: DOMA MÁM TELEFON NA JEDNOM MÍSTĚ
2. 10. 2018
Mým dalším krokem je přestat si nosit telefon po bytě. Přestat si brát telefon do koupelny, do kuchyně či do ložnice. Světlo z dotykové obrazovky navíc zpomaluje tvorbu melatoninu (spacího hormonu). Po příchodu domů tedy položím telefon na jedno místo a prostě ho tam nechávám.
PRO LEPŠÍ SPÁNEK - ČAJ Z BANÁNU A SKOŘICE
3. 10. 2018
V dnešní uspěchané době plné stresu alespoň jednou za život každý z nás zažil problémy se spánkem. Na kvalitu našeho spánku má vliv spousta faktorů včetně elektromagnetických vlivů, které vysílají například mobilní telefony či počítače.
Po odvaru z banánu budete spát doslova jako nemluvně. Za vše může tryptofan, látka, která je klíčová pro tvorbu serotoninu – to je ta chemikálie, kterou tělo potřebuje, aby nepropadalo depresím a člověk dobře spal.
DOMÁCÍ VŮNĚ DO AUTA
5. 10. 2018
Jestli jste zvyklí si pravidelně kupovat do auta vonné stromečky, aby interiér vašeho vozu hezky provoněl, tak se vám určitě stalo, že po rozbalení se z vůně vyklubal spíše smrad nebo že vůně vydržela jen krátký čas?
A to nemluvím o tom, co tyhle chemické sajrajty dělají s vaším zdravím. Zkuste si raději vyrobit vlastní vychytávku, která vám zabere pár vteřin a vyjde vás navíc na minimum peněz.
ČEKANKA LÉČIVÁ BYLINA I NÁHRAŽKA KÁVY
9. 10. 2018
Užívá se jako složka bylinných čajů na nemoci jater a žlučníku a na mírné bolesti při žlučových a ledvinových kamenech. Je mírně močopudná a trochu projímá, zároveň vyplavuje z organismu přebytečnou žluč, při otravách jater působí jako protijed. Zlepšuje chuť k jídlu, podporuje činnost celé trávicí soustavy a používá se též jako doplněk do čajových směsí při cukrovce. Doporučuje se i lidem, kteří mají velmi citlivý žaludek nebo trpí žaludečními vředy.
NAKLÍČENÁ SEMÍNKA
11. 10. 2018
Pravidelná konzumace klíčků a výhonků napomáhá ke snižování hladiny cholesterolu v krvi a chrání před anemií. Zdravou svačinkou z klíčků pak pomáháte tělu k posílení srdce i nervů, pečujete o krásu své pokožky a chráníte kosti před řídnutím.
POŠKOZENÁ JÁTRA MOHOU MÍT I ABSTINENTI
14. 10. 2018
Mnoho lidí si neuvědomí, že játrům škodí nejen alkohol. Jaterní cirhózu a další nemoci jater mohou mít i abstinenti. Podívejme se blíže na látky, které mohou vážně poškodit naše játra. a není jich málo.
PSYCHIKA OVLIVŃUJE ZDRAVÍ VÍCE NEŽ LÉČEBNÉ LÁTKY
15. 10. 2018
Odborníci tvrdí, že až 70 procent všech tělesných obtíží má na svědomí psychika. Pokud se u člověka vyskytnou tělesné obtíže, duše tím volá o pomoc: trápení, nespokojenost a stres jsou pro organismus natolik zatěžující, že se s ním nedokáže vyrovnat jinak, než že odstartuje nějaký tělesný problém. Aneb nečekaně silný vliv myšlenek na naše zdraví.
ESTROGENOVÁ DOMINANCE - PROBLÉM ZRALÝCH ŽEN
17. 10. 2018
Chronický stres a životní styl způsobující hromadění toxinů v prostředí působí jako houpačka a vede k estrogenové dominanci. Takže nejde jen o přirozený pokles hladiny estrogenů v souvislosti s věkem, nýbrž jde velmi často o další příčiny, které podporují dominanci jednoho ženského hormonu..
3.PRAVIDLO DIGITÁLNÍHO DETOXU: MŮJ TELEFON JE ZTLUMENÝ
18. 10. 2018
Svůj telefon mám celý den ztlumený. Ano, opravdu je to tak. Mám puštěné pouze vibrace. Zaprvné nikdy nikde nikoho můj telefon neruší, a to ani mne. Zadruhé nejsem otrokem svého mobilu.. jakože když zvoní a nebo mi pípají všechny ty zprávy (denně jich dostávám více jak stovku) tak je přece jasné, že musím hned reagovat..
POHYB NA ČERSTVÉM VZDUCHU JE K NEZAPLACENÍ
19. 10. 2018
Dopřávejte si hodně procházek do přírody, po horách a vůbec pohybu na čerstvém, čistém vzduchu – tomu se máloco vyrovná. Cykloturistika a lehké sporty jsou také velmi prospěšné. Těm opravdu fyzicky náročným sportovním disciplínám, neřku-li vrcholovému sportu nebo dokonce kulturistice, se ale raději vyhněte – vybírají si vysokou daň na zdraví a při časté nadměrné zátěži také tělo přichází o vzácné látkové rezervy. Naopak bez obav se můžete věnovat saunování i otužování, což je nejlepší přirozená prevence proti chřipce i nachlazení.
NAKUPUJI ZELENINU NA FARMÁŘSKÝCH TRZÍCH
21. 10. 2018
Když jsem si kupovala tyhle nádherné rostlinky, pán co mi je prodával, na otázku, odkud tu všechnu zeleninu má, mi otočil přímo do očí svoje poničené dlaně a odpověděl: vypěstoval jsem ji těmahle rukama. Za tak upřímnou odpověď jsem mu poděkovala a s radostí nechala pěkné dýško, a příště se tady s důvěrou stavím zas..
DOMÁCÍ RAKYTNÍKOVÝ ČAJ
22. 10. 2018
Tentokrát jsme si doplnili spižírnu a vytříbili chutě při pití čaje z čerstvých rakytníkových listů a plodů. Naprosto nesrovnatelný zážitek v porovnání se sáčkovým čajem ze supermarketu. Kdo nezkusil nepochopí.
HIPOTERAPIE
22. 10. 2018
Hipoterapie je fyzioterapeutická metoda, která působí na klienta prostřednictvím pohybových impulzů, vznikajících při koňské chůzi. Přenosem těchto impulzů přes koňský hřbet na klienta, který na koni sedí či zaujímá jinou, jeho možnostem odpovídající polohu (vleže na břiše, s oporou o předloktí atd.), dochází k oslovení centrálního nervového systému – mozku. Ten musí nejen zpracovat vjemy o změnách, které nastávají při kontaktu s pohybujícím se koňským hřbetem, ale i vyslat adekvátní rozkazy k tomu, aby organizmus reagoval správně a v rámci rovnovážných reakcí.
BAZALKA - DOSLOVA ZÁZRAČNÁ BYLINA
25. 10. 2018
Bazalka to není jen skvělá chuť a vůně, tato bylinka má zajímavé účinky, které prospějí nejen zdraví, ale i kráse.
S čím vším nám může pomoci se dočtete v celém článku.
NEBEZPEČÍ SVĚTLA Z MOBILŮ
26. 10. 2018
Telefon vedle postele má podle průzkumu u sebe 8 lidí z 10. Používáme ho jako budík, komunikujeme přes něj na sociálních sítích, čteme si zprávy, před spaním kontrolujeme poštu. Život bez něj si už ani nedovedeme představit. A to ani v noci. A právě před tím experti varují. Obávat bychom se měli efektu "hyperostražitosti", který způsobí, že náš spánek bude narušen a nebude v takové míře, v jaké ho organismus ke své regeneraci potřebuje. Navíc hrozí nespavost, bolesti hlavy, závratě a malátnost.
POZOR, ČÍHÁ NA VÁS OSTEOPORÓZA
29. 10. 2018
Až milion Čechů trpí řídnutím kostí. Osteoporóza postihuje každou třetí ženu a pátého muže starší 50 let. Nemoc přichází pomalu a většina pacientů si prvotních příznaků ani nevšimne. Proto si vysloužila přezdívku ‚tichý zloděj‘ – člověka obírá o kosterní hmotu tak dlouho, dokud na problém neupozorní první zlomenina.
SKLENICE VODY S CITRONEM PO RÁNU
29. 10. 2018
Traduje se, že našemu organizmu prospívá, když si ráno dáme sklenici teplé vody s citronem. Ale proč? Právě přidáním citrónu, případně i medu do vody zlepšujete trávení, čistí se lymfatický systém, zlepšuje se fungování tlustého střeva, zvyšuje se hladina energie, napomáhá se při očistě močových cest, dává kůži lesk. A tak se i já snažím pravidelně začínat den vodou s citronem.
SKOŘICE JE VŠELÉK
31. 10. 2018
Skořice podporuje mozkovou aktivitu a působí preventivně proti Alzheimerově chorobě, případně zpomaluje její průběh. Skořicová kůra je přírodní antibiotikum, tudíž je prospěšná v boji proti bakteriím, virům, ale i plísním. Je také silným antioxidantem a dokáže hlídat hladinu cukru v krvi. Je dobré si dát po jídle čaj se lžičkou skořice. Skvěle se vám nastartuje trávení a sníží hladinu glukózy v krvi. Pomáhá také se zažíváním. Díky obsahu manganu, vápníku, vlákniny a jiných důležitých minerálů, pomáhá preventivně proti vzniku rakoviny tlustého střeva.