Archiv
Kniha: CO VÁM VÝŽIVOVÝ PORADCI NEŘÍKAJÍ
1. 2. 2018
Kniha se zabývá otázkou „proč jsme tlustí a nemocní?“, ale není (pouze) o tom, jak zhubnout. Spíše naopak, autoři varují před různými „zázračnými“ a zejména jednoduchými metodami a postupy, s jejichž nabídkou se často můžeme setkat. Ke zdravému tělu a zdravé postavě vede náš celkový přístup k jídlu a k pohybu – nikoliv konzumace nebo nedostatek nějaké jedné konkrétní potraviny.
NEBEZPĚČÍ TOXICKÝCH ČAJOVÝCH SÁČKŮ
2. 2. 2018
Kdo o tomto tématu již něco četl, mohl narazit na varování, že pokud si vaříte pytlíkový čaj v běžných čajových sáčcích, hrozí vám hromadění vysoce toxických a karcinogenních látek v těle.
ZÁZRAČNÁ EPSOMSKÁ SŮL
2. 2. 2018
Epsomská sůl je sloučenina hořčíku a síranu. Hořčík je pro organismus velmi důležitý, snižuje záněty, pomáhá funkci svalů a nervů a pomáhá produkovat hormon zodpovědný za pocit štěstí - serotonin. Sírany jsou také velmi podstatné, zlepšují vstřebávání živin do těla a naopak pomáhají vyplavovat toxiny a také zmírňují migrény.
JAK SI DOMA PORADIT SE ZÁNĚTEM PRŮDUŠEK?
3. 2. 2018
Zánět průdušek, odborně nazývaný bronchitida, představuje otok a infekci průduškových trubic nacházejících se mezi nosem a plícemi. Obvykle je tento zánět způsobován viry, bakteriemi či dokonce částicemi ve vzduchu, které dráždí sliznice průdušek. Jak si s tímto zánětem poradit?
DOMÁCÍ SUŠENÉ MASO
4. 2. 2018
Kdo by na akci neocenil masovou pochoutku, která chutná a dodá energii? Komerční 25g pytlík za 60,-Kč moc nezasytí a navíc obsahuje změkčovadla a konzervanty. Nezbývá tedy než se pustit do domácí výroby…
Úprava masa sušením a nasolováním je populární na celé planetě a je stará jako lidstvo samo. Nejpopulárnější je díky severoamerickým indiánům, odkud pochází označení jerky (ch'arki - sušené solené maso).
ZÁZVOR VÁS OHŘEJE,OCHRÁNÍ PŘED BACILY I POHLÍDÁ FIGURU
7. 2. 2018
Nevypadá příliš lákavě, ale jeho chuť je nezapomenutelná. Jedni ho milují, druzí nenávidí. Nejčastěji po něm sáhneme, když jsme nachlazení nebo na nás leze chřipka – strouháme si ho do čaje, nebo si z něj přímo čaj děláme. Dokáže také zklidnit žaludek, na němž se dost často odráží stres, kterému dennodenně čelíme. Zázvor.
BANÁNOVÁ BÁBOVKA Z DÝŇOVÉ MOUKY
8. 2. 2018
Dýňovou mouku jsem si oblíbila nejen pro výborné pečící vlastnosti, ale především pro její úžasné výživové vlastnosti. Je bohatá na bílkoviny, vitamín E a je přirozeně bezlepková. Těstu dodá krásně zelenou barvu, příjemnou vůni i chuť.
PARALEN JAKO DŮVOD SELHÁNÍ JATER
10. 2. 2018
Látka paracetamol (Paralen,Coldrex,..), kterou obsahuje zhruba 121 léčivých přípravků v Česku, může být nebezpečná. Stačí pouhých osm gramů. U pacienta se do pár hodin objeví zvracení, bolesti břicha nebo píchání pod žebry. Později se mohou přidat poruchy krevní srážlivosti a ztráty vědomí. Pokud lékaři včas nezasáhnou, do týdne nastane smrt.
Zdroj: https://www.denik.cz/zdravi/desitky-cechu-rocne-zabiji-prasky-proti-horecce-selzou-jim-jatra-20180129.htm
CUKR - TICHÝ ZABIJÁK
11. 2. 2018
Ačkoli si to neuvědomujeme, v našem těle dochází k velkému kolísání hladin cukru v krvi a také hormonálním výkyvům – produkce inzulinu. Následkem toho se v organizmu uvolňují látky, které v těle podporují záněty a ukládání tuků v těle, pod kůží, mezi orgány a uvnitř cév.Důsledkem je obezita, onemocnění srdce či oběhové soustavy.
kniha: CUKR - NÁŠ ZABIJÁK
19. 2. 2018
Tato kniha je opravdu mimořádná. Proniká do nitra vzniku obezity a civilizačních nemocí, popisuje metabolické procesy v organismu, s odkazem na složení stravy civilizovaného světa v posledních 30 letech. Vyzdvihuje zejména nebezpečnost cukru v potravinách, jeho toxicitu, a ničivé účinky moderního potravinářského průmyslu. Ten záměrným složením stravy působí na metabolické a hormonální procesy v nás, reguluje naše pocity hladu a sytosti a nutí nás k další a další konzumaci, resp. nákupu, svých výrobků.
QUINOA - POKLAD INKŮ
21. 2. 2018
Když se řekne quinoa, spoustu lidí hned napadne spojení se zdravou stravou. Quinoa se stala takovým moderním zaříkávadlem a vyhledávanou surovinou těch, kdo chtějí se svým jídlem a vařením udělat nějakou změnu směrem k lepšímu, výživnějšímu, a třeba i dietnějšímu.
Quinoa je přirozeně bezlepková pseudoobilovina. V kuchyni má široké využití – hodí se na sladko i na slano. Připravíte s ní úžasné placičky, snídaňovou kaši a nebo ji můžete podávat jako přílohu.
CO JÍST PŘI LÉČBĚ ANTIBIOTIKY
22. 2. 2018
Antibiotická léčba je ale mnohdy nezbytná a riziko poničení zdravé střevní mikroflóry můžeme u sebe i dětí celkem jednoduše minimalizovat užíváním tělu prospěšných látek.
JAK VAŘIT ZDRAVĚ?
23. 2. 2018
Co pro vás znamená zdravé vaření a jak je možné ho realizovat? Sdílím zde pro Vás několik zajímavých myšlenek a tipů, které jsem k tomuto tématu pro vás na netu našla.
CO JÍST PO LÉČBĚ ANTIBIOTIKY?
25. 2. 2018
Platí zlaté pravidlo, že jak dlouho je člověk nemocný, tak dlouho by měl být v rekonvalescenci. To bohužel mnoho lidí nedodržuje. Organismus je po dobrání antibiotik vyčerpaný, antibiotika přestávají účinkovat a člověk je náchylnější k dalším nákazám.
NEJVĚTŠÍ ZLO VE VÝŽIVĚ? SLAZENÉ NÁPOJE!
27. 2. 2018
Nadměrná konzumace cukru je dobře známa příčina, která stojí za vznikem srdečních chorob a vážných poškození zdraví. Vědci nám potvrdili, že pití limonád (klasických i dietních) vede k: poškození kostí, k cukrovce, demenci (zcvrkávání mozku), depresi, poškození ledvin, poškození mozku, urychlují stárnutí, vzbuzují chutě na sladké, vyvolávají agresivitu dětí, způsobují nadýmání, rozvíjí artritidu, zvyšují riziko rakoviny prsu, spouští obezitu a také ničí zuby.
VÝŽIVOVÝ OMYL ZDRAVÉ STRAVY - AGAVE SIRUP
28. 2. 2018
Agave sirup -přírodní sladidlo a alternativa bílého cukru. Stal se módní trendem zdravé výživy. Ale jeho časté a nadměrné užívání může vést ke zdravotním problémům. Kromě nebezpečné inzulinové rezistence je nadměrný příjem fruktózy dáván do souvislosti s obezitou, vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou škodlivých tuků v krvi, ztukovatěním jater a dokonce i s poškozením ledvin. Navíc lidem může způsobit chronické zdravotní problémy a onemocnění metabolismu sacharidů- cukrovku.